Круглий стіл присвячений Всесвітньому дню поширення інформації про м'язову дистрофію Дюшенна

7 вересня 2024 року кафедра педіатрії, акушерства і гінекології факультету післядипломної освіти Вінницького національного медичного університету

ім. М. І. Пирогова та КП «Хмельницька міська дитяча лікарня» ХМР провели круглий стіл присвячений Всесвітньому дню поширення інформації про м'язову дистрофію Дюшенна

М'язова дистрофія Дюшеннаце генетичне захворювання.Один з 3500 новонароджених хлопчиків у світі страждає від цієї рідкісної і смертельної хвороби. По всьому світу налічується більше 250 тис. пацієнтів з цим діагнозом.

Причиною хвороби є мутація в гені білкадистрофіну, що характеризується швидким прогресуванням м'язової дистрофії. Хворіють тільки чоловіки. Жінки можуть бути носіями гена. Симптоми захворювання зазвичай з'являються у дітей чоловічої статі до 5 років. Призводить до повної втрати здатності рухатися та в підсумку до смерті. Середня тривалість життя цих хворих варіює від підліткового віку до 20 - 30 років.