Лікувальна база підроздулу акушерства та гінекології ФПО

Лікувальною базою підрозділу акушерство та гінекологія кафедри ПАГ ФПО ВНМУ ім. М.І. Пирогова є КП «ХМПЦ».

КП «Хмельницький міський перинатальний центр» Хмельницької міської ради є самостійним спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом, який забезпечує надання амбулаторної і стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонаталогічної допомоги населенню міста Хмельницького та висококваліфікованої стаціонарної акушерсько-гінекологічної і неонатологічної допомоги населенню Хмельницької області.

На сьогоднішній день КП «ХМПЦ» приймає жінок з обласного центру та всієї області з ускладненнями вагітності, багатоплідними вагітностями та передчасними пологами (менше 34 тижнів гестації).

Амбулаторна акушерсько-гінекологічна допомога надається жіночою консультацією.

Крім того, структурними підрозділами закладу є:

- відділення пренатальної діагностики з кабінетами УЗД;

- фізіотерапевтичний кабінет;

- рентгенологічний кабінет з мамографічним обстеженням;

- медико-генетична консультація з цитогенетичною та ДНК-лабораторіями;

- спеціалізовані кабінети: планування сім'ї, діагностики та лікування безпліддя, не виношування вагітності, онкологічної гінекології, гінекологічної ендокринології, мамолога, стоматолога;

-      клініко-діагностична лабораторія;

-      бактеріологічна лабораторія;

-      імунологічна лабораторія;

-      відділення трансфузіології з методами еферентної терапії;

-      кабінет медичної статистики;

-      адміністративно-господарська частина.

КП «ХМПЦ» забезпечено сучасною комп’ютерною технікою, запроваджено комп’ютеризоване ведення реєстру ВВР.

Ліжковий фонд перинатального фонду складає 200 ліжок.

Функціонує 12 відділень:

-       2 пологових відділення на 55 ліжок (№1 – 25; №2 - 30);

-       2 відділення патології вагітності на 70 ліжок (№1- 40, №2 - 30);

-       Відділення гінекології з малоінвазивними технологіями на 35 ліжок;

-       Відділення гінекології з ліжками для дитячої та підліткової гінекології на 40 ліжок;

-       Відділення сумісного перебування матері та дитини (для новонароджених) на 55 ліжок;

-       Ліжок інтенсивної терапії – 12, в тому числі:

-       Ліжок інтенсивної терапії новонароджених на 6 ліжок.

Впродовж останніх 5 років вдосконалена робота структурних підрозділів КП «ХМПЦ» відповідно до сучасних перинатальних технологій – організовано роботу «школи відповідального батьківства», обладнано 14 індивідуальних та 2 сімейних пологових зали, забезпечено спільне перебування матері та дитини у післяпологовому періоді, здійснюються заходи із підтримки грудного вигодовування та відвідування родичів.