Навчальний план ТУ “Оперативне лікування гінекологічної та акушерської патології"

"ЗАТВЕРДЖУЮ"

Проректор з лікувальної роботи

Вінницького національного медичного

університету ім. М.І.Пирогова

проф. _____________ В.В.Погорілий

“_____” ____________ 20___ р.

РОБОЧИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

ТЕМАТИЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКАРІВ 3 ЦИКЛУ

Оперативне лікування гінекологічної та акушерської патології"

на кафедрі педіатрії, акушерства і гінекології ФПО

у 2019-2020 навчальному році

Тривалість циклу – 11 робочих днів (78 годин), розрахунок на одну академічну групу.

Мета навчання: підготувати лікаря акушера-гінеколога з актуальних питань діагностики та лікування патології шийки матки в гінекологічній та акушерській практиці, визначити рівень його знань та вмінь у відповідності до кваліфікаційних вимог.

Назва розділу

Лекції

Практичні заняття

Семінар

Разом

Топографічна анатомія органів малого тазу.Кровопостачання та інервація внутрішніх і зовнішніх жіночих статевих органів.Лапаратомні доступи до черевної порожнини.Вагінальні доступи до черевної порожнини.

Доброякісні пухлини яєчників. Оперативні методи лікування – оваріоектомія, аднексектомія, резекція яєчника, видалення інтралігаментарної кісти, клиновидна резекція та ін.

Позаматкова вагітність – прогресуюча та порушена, методи оперативного лікування.

Методи оперативного лікування непліддя: трубного, яєчникового та змішаного.

Фіброміома матки. Класифікація. Органозберігаючі методи оперативного лікування – трансабдомінальні та вагінальні.

Радикальні методи лікування фіброміом матки. Трансабдомінальні доступи. Покази та умови виконання.

Черезпіхвові оперативні втручання. Діагностичні вагінальні операції. Оперативне переривання вагітності.

Вагінальні оперативні методи лікування цистоцелє, ректоцелє та випадіння матки 1, 2 та 3 ст. важкості. Серединна кольпорафія по Лефору-Нойгебауеру.

Трансабдомінальні оперативні методи лікування випадіння матки, опущення стінок піхви та неправильних положень матки (операція Менге, Бальді-Вебстера, Адамса, Долері-Джиляма, Кохера).

Оперативне лікування нетримання сечі, сечостатевих та ректостатевих фістул.

Кесарів розтин. Трансабдомінальні доступи. Екстраперітонеальний кесарський розтин. Вагінальний кесарський розтин.

Оперативне відновлення цілісності пологового каналу – шийки матки, піхви, промежини при розривах 1, 2 та 3 ст.

Оперативне лікування при травмуванні органів малого тазу (перфорація матки, травма сечового міхура, сечоводу, кишківника).

Хірургічні методи зупинки маткових кровотеч.

Особливості ведення післяопераційного періоду при трансабдомінальних та вагінальних оперативних втручаннях.Інтенсивна терапія.

Ускладнення післяопераційного періоду та їх профілактика.

Іспит

Разом

Схвалено на засіданні кафедри акушерства і гінекології

“­­­­­­____” __________ 20___ р. (протокол № ____ )